БСК СЕ СРЕЩА С РЕКТОРИТЕ НА ВИСШИТЕ УЧИЛИЩА
Колеги, на 11 октомври 2011 г., вторник, от 16.00 часа,
Българската стопанска камара организира
СРЕЩА С РЕКТОРИТЕ НА ВИСШИТЕ УЧЕБНИ ЗАВЕДЕНИЯ.
Срещата с представителите на университетите и колежите е по повод предложенията на БСК за реформи в образователната система.
В средата на август БСК подготви предложения за решаване на сериозните проблеми на образованието, като отговор на изискването на Съвета на Европа към държавата ни за реформи в редица области.
Сред предложенията на БСК се открояват мерки за финансиране на образованието без значение от собствеността на учебното заведение, както и за прецизно планиране на държавното финансиране за подготовката на студенти - държавна поръчка.
В рамките на срещата изпълнителният председател на БСК Божидар Данев ще направи представяне на основните проблеми, свързани с квалификацията на кадрите, необходими за българската икономиката.
Срещата ще се проведе в залата на БСК на ул. Алабин 16-20 и е открита за медиите.