Като част от мрежата Enterprise Europe Network, Българската стопанска камара, съвместно с ACCIO (Барселона), органзира MWC OPEN INNOVATION CHALLENGE 2023 - b2b срещи по време на най-влиятелното събитие в света на индустрията на свързаността - Mobile World Congress 2023.

MWC Open Innovation Challenge 2023 среща големи корпорации със стартъпи и малки и средни предприятия, които разработват и доставят технологични решения. Корпорациите публикуват своите технологични предизвикателства на специалната платформа, изградена за събитието.

Събитието е подходящо за малки и средни предприятия и стартъпи, които разработват и/или притежават технологични решения за секторите на телекомуникациите, големи данни, метавселена, XR, deeptech computing, изкуствен интелект и machine learning, блокчейн и web3, интернет на нещата, роботика, фотоника, VR/AR/MX, clenatech, киберсигурност, когнитивно разпознаване, логистика и транспорт.

Физическите срещи на място с корпорациите ще се състоят от 27 февруари до 1 март 2023 г., по време на Mobile World Congress 2023 в Барселона. Останалите срещи ще се проведат онлайн в периода между 6-ти и 10-ти март 2023. 

IBM търси малки предприятия от финтех и insurtech индустрията. Корпорацията цели да продължи да предлагат качествени алтернативи за банковия и застрахователния сектор, които съчетават моделите на място с облачни решения. Търсените технологични решения трябва да са базирани на облачни технологии, които улесняват разработването на платформи и приложения в регулирани среди, постигайки максимум сигурност и съответствие с регулациите. Платформите и приложенията могат да са фокусирани върху киберсигурността, изкуствения интелект, криптосигурността, блокчейн. IBM иска да трансформира и гейминг индустрията и има нужда от решения около блокчейн, web3, NFTs, облачни гейминг платформи.

Hyundai търси сътрудничество с пионери в технологиите, свързани с роботика и дизайн на роботизирана добавена реалност за създаване на мобилни решения, позволяващи на хората да пътуват, да се придвижват, да са по-мобилни и по този начин подобряващи качеството им на живот.

Как AstraZeneca да намали потреблението си на природни ресурси (енергия, вода, газ) в помещенията си с 30%? Корпорацията търси нови начини да събира данни за консумацията на оборудването и производството си, като се интересува от по-големи идеи от умно измерване. Дали това ще е компютърна визия, изкуствен интелект, или нещо още по-радикално?

За още десетки предизвикателства попитайте Христина Каспарян 

Приемате ли предизвикателствата?

 

За контакти:

Христина Каспарян,

Център за международно икономическо сътрудничество, БСК

LinkedIn

ВЖ. ОРИГИНАЛНАТА СТАТИЯ

Дата: 27.01.2023

Прочетено: 275